Aktualności
grudzień 2023

Strategiczna Inwestycja Hermes Fulfilment o powierzchni blisko 4ha osiągneła gotowość operacyjną.

Firma HERMES FULFILMENT, centralny dostawca usług dla Grupy OTTO w zakresie zarządzania magazynem, obsługi zwrotów i logistyki, wybrał REACON jako zarządzającego projektem i nadzór techniczny, w trakcie realizacji Inwestycji, polegającej na przystosowaniu obiektu według wytycznych Klienta. Zespół inżynierów REACON zapewnia pełne wsparcie HERMES w zakresie ustalenia procesów i procedur projektowych, zarządzania aspektami technicznymi umowy najmu, nadzoru rozwiązań i zmian projektowych pod względem kosztowym, terminowym i jakościowym.

Budynek o powierzchni 40 000 m2 stanowi jeden z obiektów parku logistycznego CTPark Iłowa, zlokalizowanego na skrzyżowaniu międzynarodowej trasy E36 (Berlin-Wrocław). To strategiczny wybór w zakresie logistyki transgranicznej oraz doskonałe rozwiązanie dla producentów chcących rozszerzyć swoją działalność lub przenieść się na inne tereny w Europie Środkowo-Wschodniej.

Centrum logistyczne HERMES w Iłowej o całkowitej powierzchni 150 000 m2 to prawdziwy mega obiekt – jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Obecnie zatrudnia już ponad 500 pracowników w pierwszej polskiej lokalizacji. W przyszłości, zatrudnienie w obiekcie znajdzie ok. 3000 osób, głównie zajmujących się wysyłką mniejszych produktów, takich jak odzież i zabawki. HERMES planuje zautomatyzować wiele procesów tak, aby funkcje operacyjne obiektu były szybsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze.

Zespół REACON dziękuje za zaufanie i współpracę na najwyższym poziomie!